← Späť
SLOVAK PRESS PHOTO 2016
Aktualita
2. miesto
séria fotografií
Adrián Švec
Voľný fotograf

La Belle Equipe aftermath

Paríž, 13. novembra 2015. Reštaurácia La Belle Equipe na Rue de Cheronne 92 sa stala cieľom teroristického útoku, ktorého výsledným účtom je 19 mŕtvych. V tomto čine proti ľudskosti boli použité útočné pušky a poloautomatické pištole. Je to obyčajná mestská štvrť, v ktorej žijú takmer výlučne len miestni obyvatelia, trochu vzdialená od miest preplnených turistami. Mnohí z obetí boli susedia, ktorí žili v okolí a ktorí sa osobne poznali. A práve tým sa toto miesto útoku líši od iných. Nepredvídateľnosť situácie rozšírila medzi mnohými strach. Na tej terase reštaurácie La Belle Equipe som mal byť aj so Zuzanou, chceli sme si tam dať piatkové parížske víno. Bolo to jedno z mála miest s otvorenou terasou v tejto mestskej štvrti a moja chuť sedieť vonku a zafajčiť si tam nás skoro zabila. Pre chladné počasie sme však boli nútení zostať vo vnútri, v blízkej reštaurácii Septime. Práve v tej chvíli útočníci spustili paľbu na terasu La Belle Equipe a okolité ulice.
Na mieste útoku som bol len niekoľko minút po tom, ako paľba zo zbraní utíchla. Keď som utekal smerom, kde som predpokladal, že sa incident stal, všetci ostatní začali utekať smerom ku mne. Nebolo ich však veľa. V takmer úplnom tichu. Pre mnohých bolo príliš skoro, aby sa vôbec dali na útek. Pamätám si na 8- až 10-ročného chlapca, ktorý utekal smerom ku mne. Keď sme sa míňali, videl som jeho pohľad. Tento pohľad vídam veľmi často, keď zatvorím oči.

Adrián Švec - La Belle Equipe aftermath Adrián Švec - La Belle Equipe aftermath Adrián Švec - La Belle Equipe aftermath Adrián Švec - La Belle Equipe aftermath Adrián Švec - La Belle Equipe aftermath
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram