← Späť
SLOVAK PRESS PHOTO 2016
Portrét
1. miesto
séria fotografií
Dorota Holubová
Voľná fotografka

KHATE

Khate znamená po nepálsky hanlivý výraz pre dieťa žijúce na ulici a takto ich nazývajú miestni obyvatelia a polícia. Napriek tomu, že vidieť deti bez strechy nad hlavou je v Nepále dlhoročná smutná skutočnosť, množstvo miestnych neziskových organizácií ani vláda tento dlhoročný problém nedokázali úplne odstrániť. Deti sa každý deň zobúdzajú na ulici spolu s pouličnými psami a fetujú lepidlo z vrecka na mlieko alebo sušených cestovín, aby zahnali hlad a zimu. Ťažké detské osudy si nesú na svojich ramenách Sanym (14 rokov), Sandesh (12 rokov), Bijay (14 rokov), Nitesh (15 rokov), Aroon (11 rokov), Ashish (12 rokov), Deepak (16 rokov) a Sontas (12 rokov). Séria portrétov vznikla počas nakrúcania dokumentárneho filmu Child v Kátmandú.

Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE Dorota Holubová - KHATE
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram