← Späť
SLOVAK PRESS PHOTO 2016
Životné prostredie
3. miesto
séria fotografií
Martin Baláž
Voľný fotograf

Odpadové hospodárstvo

Agblogbloši je neveľká štvrť v hlavnom meste Ghany, kde sa separuje elektroodpad dovezený z Európy a zo Spojených štátov. Agblogboši je symbol problému s elektroodpadom vo svete. Afrika potrebuje elektroniku z druhej ruky pre svoj rozvoj. Problémom je, že v tejto elektronike sa nachádza aj podiel nefunkčnej elektroniky. Množstvo dovezeného odpadu nie je schopná spracovať inak ako neekologicky.
Separovanie kovu od plastu sa robí spaľovaním. Pri spaľovaní vznikajú splodiny, ktoré škodia predovšetkým deťom.
Na trhu v Agblogbloši sú „pracovné skupiny“ so šéfom. Ten nakupuje odpad z miesta, kde sa „vykladá“ z lodí. Robotníci robia neraz len za stravu. Zo severu krajiny prichádzajú za lepším životom do hlavného mesta. Po rokoch života v tomto prostredí mnohí chlapi vnímajú problémy so znečistením, len keď naprší a je blato. „Sčerneté“ ovzdušie a zem im už neprekážajú.

Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo Martin Baláž - Odpadové hospodárstvo
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram