← Späť

Zverokruh

Breh malého turistického gréckeho ostrova Kos. Zo severovýchodného pobrežia ostrova na úseku medzi Lambi a Fokas možno ľahko dovidieť na druhý breh a turecký Bodrum. Z Turecka v roku 2015 dorazila „vlna utečencov“ neočakávanej veľkosti z vojnou sužovanej Sýrie a z krajín zmietaných nepretržitými konfliktami ako Irak, Pakistan a Bangladéš.
Zúfalí utečenci, bez finančných prostriedkov, sa často rozhodli pre veľmi riskantnú plavbu napodobeninami „nafukovacích člnov na hranie“ zakúpenými v Turecku na trhu. Pozdĺž pláže, v kroví, na uliciach i v prístave Kos ležali hromady opustených člnov a záchranných viest tých, ktorým sa podarilo dostať sa cez more. Niekedy more vyvrhávalo deravé nafukovacie člny tých, ktorým sa to nepodarilo…
* Podľa informácií poskytnutých gréckym UNHCR pri prekračovaní Stredozemného mora v roku 2015 zahynulo celkovo asi 3 000 ľudí.

Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh Konstancja Konstancja - Zvěrokruh
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram