← Späť
SLOVAK PRESS PHOTO 2016
Každodenný život
1. miesto
séria fotografií
Dorota Holubová
Voľná fotografka

Balifornia

Začiatkom 70. rokov ešte neboli vynájdené verejné skejtparky, a preto začali mladí skejteri fungovať v prázdnych bazénoch. Bali je raj pre surferov a keď upadnú tropické horúčavy, skejtovanie sa stáva „surfovaním po chodníku“. Jedna staršia austrálska dáma mala perfektný nápad a vybudovala prázdny bazén uprostred ryžového poľa. Len čo prekročíte prah tohto klubu, ocitáte sa v Kalifornii 70. rokov. Skejt-džemy, tetovači na gaučoch, hardrockové kapely, pivo, cigarety, umelci zo všetkých kútov sveta, a najmä zaujímavé tváre, ktoré nestretnete nikde inde, len na tomto exotickom ostrove. Nezáleží na tom, či ste čierny alebo biely, moslim alebo hinduista, ktokoľvek môže byť súčasťou tejto lokálnej dedinskej zábavy a „nakaziť“ sa fenoménom skejtparku s názvom Pretty Poison. Mojou víziou bolo zachytiť atmosféru tohto miesta, zdokumentovať miestnu komunitu prezývanú „bazénová spoločnosť“, pretože práve bazén je epicentrom každodennej zábavy.

Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia Dorota Holubová - Balifornia
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram