← Späť

SLOVAK PRESS PHOTO– zostrihy

1.časť
RTVS pre Vás pri príležitosti vyvrcholenia 4. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO pripravila 4 špeciálne relácie. V nich sa postupne predstavia fotografi, ktorí zaujali porotu súťaže. V prvej relácii sa venujeme téme utečencov a predstavíme Vám prácu absolútneho víťaza SLOVAK PRESS PHOTO – Roberta Tapperta. Dozviete sa tiež ako túto tému spracovali fotografi Ivan Kováč a Boris Németh. Spomedzi najmladších účastníkov súťaže sa predstaví mladá fotografka Laura Štrompachová.


1


2.časť
V druhej časti relácie RTVS o Slovak Press Photo sa pozrieme na to, akým spôsobom zachytávajú fotografi šport – Eduard Genserek nám ukáže fotky z thajského boxu, Matúš Zajac jeho projekt Pole Dance a cez Michala Svítoka si zaspomíname aj na tohtoročné MS v hokeji. V druhej časti relácie svoju prácu predstaví fotograf Peter Korček, ktorý rád zobrazuje prírodu, ale aj Slovensko v jeho rozmanitosti. Práve Slovensko lákalo aj Zuzanu Horváthovú a Borisa Németha.


2


3.časť
Fotografi sa zhodujú, že bežný život im ponúka obrovské množstvo nápadov a tém. Aj preto sa v tretej relácii RTVS o Slovak Press Photo pozrieme na víťazné fotografie v kategórii Každodenný život. Svoju rodinu na fotografiách zachytila Laura Witteková aj Kata Sedláková. Za múry kláštora nakukneme spolu s fotoreportérom Tomášom Benedikovičom. Prečo fotografku Martu Földešovú fascinuje detský mozog sa dozviete v druhej časti relácie. Jej fotografie oslovili porotu v kategórii Umenie a svet šoubiznisu. A na záver sa pozrieme na ocenené série fotografií z kategórie portrétov.


3


4.časť
Štvrtá a posledná časť relácie RTVS o SLOVAK PRESS PHOTO bude zameraná najmä na Ukrajinu. Život ľudí v riziku neutíchajúcej paľby v Donecku nakrútil Tomáš Rafa, ktorý svoju prácu poslal do novej kategórie Video. Ľudí v Donbase zas zvečnil na fotografiách Juraj Mravec. Jeho sériu ocenila porota v kategórii Reportáž. Okrem toho sa pozrieme aj na práce ďalších ocenených v tejto kategórii a tiež v medzinárodnej kategórii Stredoeurópska fotografia. Na záver relácie sa o tom, prečo vznikla súťaž Slovak Press Photo a čo prináša fotografom, porozprávame s jej riaditeľkou Janou Garvoldtovou.


4
Najnovšie z noviniek

30.04.2018
23.04.2018
05.04.2018
26.02.2018
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram