← Späť

Výstava fotografií: Boris Németh – Europe

 

 

Od štvrtka 26. apríla 2018 je verejnosti prístupná výstava fotografií oceňovaného dokumentárneho fotografa Borisa Németha s názvom Europe Galérii Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave.

Vystavovaná séria fotografií Europe ponúka autorov svojský pohľad na krajiny Európy. Zaujímajú ho jemné bizarnosti, ktoré narúšajú naše predstavy o nás samotných aj o svete okolo nás. Dnes, takmer po tridsiatich rokoch od pádu Železnej opony, „sme už súčasťou veľkej Európy, cítime sa v nej ako doma, stačí nám sadnúť do auta a ísť. Ale tak, ako sa vtedy obávali Rakúšania nás, obávame sa my nových prišelcov. A voláme po nových hraniciach, železných oponách, ktorými by sme sa uzavreli pred cudzím nebezpečenstvom ohrozujúcim nás, Európanov,“ uvádza Boris Németh.

 

Boris Németh (1979) študoval fotografiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde v roku 2011 ukončil doktorandské štúdium. V súčasnosti na škole pôsobí ako externý pedagóg reportážnej fotografie a od roku 2006 súčasne pôsobí ako fotoreportér v časopise .týždeň.

Individuálne a kolektívne vystavoval v štátoch Česká republika, Francúzsko, USA, Mexiko, Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Taliansko, Grécko, Poľsko, Srbsko, Bielorusko a ďalších. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Stredoeurópskeho domu fotografie a Nadácie VÚB.

Je autorom viacerých fotografických publikácií a držiteľom mnohých fotografických ocenení, napr. nominácie World Press Photo – Joop Swart Masterclass (2009), Slovak Press Photo, Fotograf roka 2011, Czech Press Photo, Best of Photojournalism či Ceny Nadácie otvorenej spoločnosti.

 

Výstava je otvorená do 18. mája 2018.

 

Foto: Miroslav Bartánus

 
Najnovšie z noviniek

30.04.2018
23.04.2018
05.04.2018
26.02.2018
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2017
Technologickí partneri
Websuport Dynatech
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram