O súťaži

SLOVAK PRESS PHOTO je súťaž a následná výstava fotografií, ktorá predstavuje nezávislé a autentické obrazové svedectvo života, ako ho vidia novinári zo Slovenska a východnej Európy. Cieľom súťaže a výstavy je umožniť verejnosti stať sa svedkami udalostí a javov predchádzajúceho roka.  

Cieľom súťaže je zvýšiť úroveň slovenskej obrazovej žurnalistiky ako dôležitého komunikačného média a vizuálneho umenia, okrem toho podporovať, propagovať a motivovať fotožurnalistov na Slovensku, vytvoriť platformu pre konfrontáciu diel slovenských autorov a autorov z okolitých krajín, ako aj podporovať prácu mladých fotografov a študentov.  

SLOVAK PRESS PHOTO a hlavné mesto SR Bratislava pozývajú fotografov, žurnalistov zo Slovenskej republiky a okolitých krajín na účasť v jubilejnom 10. ročníku súťaže SLOVAK PRESS PHOTO, ktorá sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ministerky kultúry SR Natálie Milanovej, ministra životného prostredia SR Jána Budaja, primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla a starostky mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej.