O súťaži

SLOVAK PRESS PHOTO je súťaž obrazovej žurnalistiky a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické svedectvo o živote tak, ako ho vidia tvorcovia žijúci na Slovensku a v okolitých krajinách. Jej cieľom je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roka. V tomto ročníku môžu tvorcovia prihlasovať svoje práce do jedenástich fotografických kategórií.

Zámerom súťaže je pozdvihnúť úroveň slovenskej obrazovej žurnalistiky ako významného komunikačného média i vizuálneho umenia; podporovať, zviditeľňovať a motivovať jej tvorcov na Slovensku; vytvoriť platformu pre konfrontáciu prác slovenských tvorcov a tvorcov z okolitých krajín; podporovať tvorbu mladých fotografov a študentov.

SLOVAK PRESS PHOTO a hlavné mesto SR Bratislava pozývajú fotografov, žurnalistov, filmárov zo Slovenskej republiky a okolitých krajín na účasť v 8. ročníku súťaže SLOVAK PRESS PHOTO, ktorá sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, primátora hlavného mesta SR Bratislavy a starostky mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej.