O súťaži

SLOVAK PRESS PHOTO je súťaž a následná výstava fotografií, ktorá predstavuje nezávislé a autentické obrazové svedectvo života, ako ho vidia novinári zo Slovenska a východnej Európy. Cieľom súťaže a výstavy je umožniť verejnosti stať sa svedkami udalostí a javov predchádzajúceho roka.  

Cieľom súťaže je zvýšiť úroveň slovenskej obrazovej žurnalistiky ako dôležitého komunikačného média a vizuálneho umenia, okrem toho podporovať, propagovať a motivovať fotožurnalistov na Slovensku, vytvoriť platformu pre konfrontáciu diel slovenských autorov a autorov z okolitých krajín, ako aj podporovať prácu mladých fotografov a študentov.  

SLOVAK PRESS PHOTO a hlavné mesto SR Bratislava pozývajú fotografov, žurnalistov zo Slovenskej republiky a okolitých krajín na účasť v 9. ročníku súťaže SLOVAK PRESS PHOTO, ktorá sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ministerky kultúry SR Natálie Milanovej, primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla a starostky mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej.