Stanley Greene, známy americký fotograf, vojnový reportér a jeden zo zakladateľov medzinárodnej fotografickej agentúry NOOR. Narodil v roku 1949 v newyorskej štvrti Brooklyn. Na radu fotografa Eugena Smitha študoval odbor fotografia v School of Visual Arts a po jej absolvovaní sa zaoberal rôznymi vizuálnymi žánrami .Fotografovaniu sa začal naplno venovať až koncom 80. rokov, keď sa rozhodol pre fotožurnalistiku. Nafotil napríklad pád Berlínskeho múru, robil fotoreportáže z vojny v Čečensku a ďalších ozbrojených konfliktov v rôznych častiach sveta vrátane Chorvátska, Gruzínska, Iraku, Somálska či Libanonu. Za svoju prácu bol viacnásobným nositeľom cien World Press Photo i ďalších prestížnych fotografických súťaží. Od roku 1986 žil a pracoval v Paríži.
Aleksander Chekmenev je medzinárodne známy ukrajinský fotograf a fotožurnalista pre denník Vseukrajinskije Vedomosti. Do povedomia sa dostal vďaka európskej súťaži dokumentárnej fotografie Vevey vo Švajčiarsku so sériou fotografií Ukrajinský pas. V roku 2013 sa jeho kniha DONBASS stala vybraným titulom nemeckej knižnej ceny German Photo Books Award. Bol vyhlásený ukrajinským fotografom za rok 2013. Vo svojich fotografiách zaznamenáva prevažne spoločnosť na východe Ukrajiny, odkiaľ pochádza. Jeho fotografie plnia aj funkciu sociálnej kritiky (Vojna v Donbase 2014, Vojnové straty) a majú aj spravodajský charakter (Euromajdan 2014).
Roman Vondrouš, narodený v Pardubiciach, absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opave, kde v súčasnosti pokračuje v štúdiu v doktorskom programe. V roku 2013 získal prvú cenu v kategórii Šport v prestížnej fotografickej súťaži World Press Photo a v rokoch 2016 a 2017 obdržal dve druhé miesta v jednej z ďalších významných svetových žurnalistických fotosúťaží Pictures of the Year International. V roku 2020 získal prvú cenu v kategórii športové portfólio v medzinárodnej súťaži AIPS Sport Media Awards. V súťaži Czech Press Photo je držiteľom viac ako dvoch desiatok ocenení (o.i. i Grant pražského primátora na fotografovanie premien hlavného mesta). V roku 2013 mu bola udelená Cena rektora Slezské univerzity v Opave za mimoriadne úspechy v oblasti fotožurnalistiky. Od roku 2005 je fotoreportérom Českej tlačovej kancelárie, kde sa každodenne venuje agentúrnemu foto-spravodajstvu. Fotografoval na letných i zimných olympijských hrách. Vo svojom voľnom čase pracuje na ďalších vlastných fotografických projektoch, ale hlavnú časťou jeho tvorby zaberá dostihová tématika.
Doc. Mgr. art. Jana Hojstričová, ArtD. je fotografka, pedagogička a prorektorka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.Zúčastnila sa na mnohých výstavách a fotografických festivaloch, napr. na Mesiaci fotografie v Bratislave, na Medzinárodnom festivale mladej fotografie v Ľubľane, Septembre de la Photographie v Lyone či Mois de la Photo v Paríži vo Francúzsku.
Prof. Mgr. Jindřich Štreit je český fotograf, vysokoškolský pedagóg, kurátor a organizátor kultúrneho života. Vo svojej tvorbe sa zameriava na dokumentovanie života na dedine a obyvateľov českých dedín. Realizoval 950 autorských výstav, je autorom 29 publikácií, jeho diela sú zastúpené v najvýznamnejších zbierkach a bolo o ňom nakrútených niekoľko filmov. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave.
Judita Csáderová je významná osobnosť slovenskej fotografie a jeden zo zakladateľov Mesiaca fotografie v Bratislave. Absolvovala pražskú AMU, popri pedagogickej činnosti sa venuje voľnej a úžitkovej fotografii. Usporiadala množstvo individuálnych a skupinových výstav doma i v zahraničí, s jej fotografii sa zoznámili v Holandsku, Taliansku i na Tenerife.
Vasily Prudnikov fotograf, kurátor a historik z Bieloruska, tiež riaditeľ Russ Press Photo. Je členom Zväzu novinárov Ruskej federácie. Podieľa sa na rôznych sociálnych a charitatívnych projektoch. V roku 2017 sa stal laureátom ceny celoruského kreatívneho charitatívneho projektu „Generácia M“ za aktívnu pomoc pri rozvoji detských talentov. Je tvorcom a kurátorom Medzinárodného festivalu fotografie „PhotoCrock“ vo Vitebsku.