Vzdelávanie a výstava

Klimatická kríza – zachytávanie klimatickej krízy v strednej Európe (workshop, vzdelávanie a výstava)

Foto: Tomáš Hrivňák

V Bratislave sa konal od 21. 11. až do 24. 11. 2022 workshop Vizualizácie klimatickej krízy v spolupráci so SLOVAKPRESSPHOTO!

Záverečný deň workshopu prebehol za účasti holandskej veľvyslankyne Gabrielly Sancisi, ktorej účastníci prezentovali svoje práce.

Ďakujeme holandskému veľvyslanectvu za podporu. Agentúra NOOR, Holandské kráľovstvo a Nadácia SLOVAK PRESS PHOTO spojili sily, aby zorganizovali bezplatný pokročilý fotografický workshop pre vizuálnych rozprávačov z krajín Vyšehradu (Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Poľsko), úplne venovaný vytváraniu efektívnych vizuálnych príbehov o klimatickej kríze. Workshop vedený autorom z NOOR Kadirom van Lohuizenom a Esther Horvathovou umožnil účastníkom rozvoj ich novinárskych investigatívnych zručností a vizuálneho majstrovstva nad fotografickým médiom .Veľmi pekne ďakujeme za podporu Vyšehradskému fondu, ktorý projekt podporil a môžeme pokračovať vo vzdelávaní a pripravujeme spoločnú výstavu, ktorá bude mať premiéru v Bratislave a potom poputuje do Budapešti, Varšava a Prahy.

Generálny partner

Partneri