Výstava Huga Kollára, ktorý predstavil dva súbory Danzamea a Petržalka

Ako vznikli dva súbory fotografií Danzamea a Petržalka, sa dočítate v tomto článku

Hugo Kollár je študentom v odbore fotografický dizajn na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvorby v Bratislave.

Danzamea 2022
Fotografoval som priebeh a prípravy medzinárodnej letnej tanečnej školy Danza mea 2022 a záverečného vystúpenia.

Projekt Petržalka
Petržalka je mojím domov a miesto, kde som vyrastal a formovalo ma. Od detstva sledujem okolie, ľudí, ktorí v tomto bratislavskom gete so mnou žijú. Taktiež porevolučnú históriu plnú drog, násilia, mafie a vrážd, ktoré sa tu kedysi odohrávali  vo veľkom a aj do teraz a v istej miere sa stále podpisujú na osudoch a živote preživších. Ulice nie sú práve najbezpečnejšie na
niektorých vykričaných miestach bývajú  plné narkomanov, alkoholikov,  násilníkov a kriminálnikov. Atmosféra Petržalky je pre mňa veľký nepokoj a chaos, konflikty panelákového susedstva, vyhadzovanie vecí z okien, ulicami je počuť krik. Vďaka fotografii by som chcel poukázať na môj kritický pohľad na konzum spoločnosti, dostať sa do tých najtemnejších častí a na miesta o akých väčšina obyvateľov ani netuší.
Pri fotografovaní som si vyberal jednotlivých ľudí, s ktorými som si vybudoval vzťah vďaka čomu ma pustili do svojho súkromia  a bol som tak schopný sa dostať viac k ich podstate, povahe a životným príbehom. Fotografoval som aj zákutia ulíc, išlo mi o zapojenie aj subjektívneho pohľadu na projekt. Ďalej som sa zameral aj na bežných obyvateľov a ich denné radosti a starosti.