Pozvánka na TK pri príležitosti otvorenia 11. ročníka súťaže novinárskej fotografie SLOVAK PRESS PHOTO 2022

Pozývame vás na tlačovú konferenciu pri príležitosti otvorenia 11. ročníka súťaže novinárskej fotografie SLOVAK PRESS PHOTO 2022!
Tlačová konferencia sa uskutoční vo štvrtok 9. júna 2022 o 13:00 hod. v priestoroch Mezanínu Primaciálneho paláca, 1. poschodie, Primaciálne námestie 1, Bratislava.
Na tlačovej konferencii vystúpia:
– Tatiana Kratochvílová, 1. námestníčka primátora hlavného mesta SR Bratislava
– Zuzana Aufrichtová, starostka mestskej časti Bratislava – Staré mesto
– Jana Hojstričová, garantka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO
– Matej Kalina, víťaz Grantu Bratislavy za rok 2021
– Jana Garvoldtová, riaditeľka SLOVAK PRESS PHOTO
– a hostia o súťaži a výstave SLOVAK PRESS PHOTO a k téme systému podpory projektov v oblasti kultúry a neformálneho vzdelávania.
Tohtoročný 11. ročník projektu SLOVAK PRESS PHOTO prinesie viaceré novinky. Na tlačovej konferencii vám predstavíme aktuálnu medzinárodnú porotu súťaže a používateľsky jednoduchý a praktický registračný systém pre súťažiacich. Novinkou ročníka je aj nový priestor výstavy víťazných fotografií, ktorá sa v tomto roku opäť uskutoční v exteriéri, vo verejnom priestore, v lokalite Bratislava – Staré Mesto. Našou ambíciou je prinášať zjednodušenia a zvýšiť atraktivitu projektu pre fotografov a pre širokú verejnosť, ako aj reflektovať na možné zhoršenie epidemiologickej situácie spôsobenej pandémiou COVID-19 a nevyhnutnosť zlepšenia ochrany životného prostredia.
Tešíme sa na vašu účasť!