Vernisáž výstavy Dobrá voda – Miro Miklas

V utorok 17.mája sa v priestoroch Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO konala vernisáž výstavy fotografa Mira Miklasa Dobrá voda. Na otvorení vládla veľmi veselá a priateľská atmosféra 🙂 Pozrite si fotografie z vernisáže: 

 

 

Výstavu otvorili riaditeľka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO Jana Garvoldtová a kurátor výstavy Peter Korček spolu s autorom projektu Mirom Miklasom.

„Myslím si, že v dnešnej dobe zrýchleného tempa, je to to čo sa zo života vytráca a mali by sme si to pamätať. Je tam taký kontrast nového a toho, ako ľudia na dedine stále žijú.“ – riaditeľka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO Jana Garvoldtová.

„Všetci sme tu preto, že máme radi aj tie fotografie aj Mira, to je vlastne taký ten odkaz toho humanizmu a priateľstva, ktorý tu koluje medzi nami.“ – fotograf a kurátor výstavy Dobrá voda Peter Korček.

 

           

 

Na vernisáži nechýbali ani kolegovia z brandže Matej Kalina, ktorý získal minulorčný Grant Bratislavy SLOVAK PRESS PHOTO a dvojnásobný držiteľ Grand Prix SLOVAK PRESS PHOTO Tomáš Benedikovič.

   

 

 

Miro Miklas vo svojej sérii sociálne dokumentárnych fotografií citlivým prístupom zachytáva obrazy slovenskej dediny, ktoré rýchlo a nenávratne zanikajú. Vďaka dlhodobo budovaným vzťahom sa dokáže bezprostredne a nenásilne dostať k ľuďom v zapadnutej malokarpatskej dedinke Dobrá Voda. Celá výstava je predajná a na Ventúrskej 9 v Bratislave si ju môžete pozrieť do 23. júna 2022.

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

Autor fotografií: Desana Dudášová