Vernisáž výstavy STAY IN TOUCH

Otvorili sme novu výstavu STAY IN TOUCH, ktorou autorka je Natália Dominiková, víťazka kategórie Talent roka SLOVAK PRESS PHOTO 2021. Vernisáž výstavy sa uskutočnila v stredu 23.februára v priestoroch Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO. Výstavu otvorila starostka mestskej časti Bratislava – Staré mesto Zuzana Aufrichtová a riaditeľka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO Jana Garvoldtová. 
Na výstave nechýbali ani Natáliina rodina, ktoré sú súčasťou autorkiných portrétov. Vo fotografiách analyzuje rodinné vzťahy a ich vplyv na dospelosť, snaží sa jej lepšie porozumieť. Zároveň poukazuje na rodinu tvorenú generáciou žien a generačné rozdiely štyroch žien – v hlavnej úlohe tak je samotná autorka, jej stará mama, mama a mladšia sestra.
Projekt vznikol tesne pred vypuknutím pandémie a pandémia ho sprevádzala celý čas, čím podčiarkla ústrednú problematiku nedostatku kontaktu. Séria fotografií „Stay In Touch“ vznikla v zložitom životnom období autorky, kedy si nepríliš rozumela s mamou a prostredníctvom tohto projektu sa snažila vylepšiť ich vzťah. Viac o výstave sa dozviete tu:
Výstavu STAY IN TOUCH si môžete pozrieť v priestoroch Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO od 24.februára do 2.apríla 2022.