Porotcovia rozhodli o víťazoch súťaže

Členovia oboch medzinárodných porôt, pre fotografiu a pre video,  sa v plnej zostave zúčastnili 18. septembra na tlačovej konferencii v hoteli Devín, aby zhodnotili  priebeh zasadania a kvalitu prác, ktoré tvorcovia poslali do súťaže.
V tomto ročníku slovenskí fotografi prihlasovali svoje práce do deviatich  kategórii: reportáž, aktualita, portrét, každodenný život, svet umenia, šport, príroda a mladý fotografi do 25 rokov a študenti vysokých škôl, Slovensko – Bohatstvo v rozmanitosti – Tradícia a súčasnosť, ktorá bola vytvorená v spolupráci s MZVaEZ a Grant Bratislavy.
Pre zahraničných fotografov z Českej republiky, Poľska, Bieloruska, Ukrajiny, Maďarska a Rakúska sme otvorili kategóriu stredoeurópska fotografia.
Do novej medzinárodnej kategórie Krátke video určené pre televíziu alebo web mohli prihlasovať svoje krátke, maximálne trojminútové práce slovenskí i zahraniční videotvorcovia.

Hodnotenie pre fotografické práce poroty prebiehalo od 16.9. do 18.9. 2015 v Justiho sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Fotografie boli posudzované anonymne v tlačenej forme. Fotografie v kategórii stredoeurópska fotografia boli premietané.
Do súťaže sa zaregistrovalo 191 tvorcov, porota nakoniec posudzovala 1369 fotografií. Do medzinárodnej kategórie krátke video bolo prihlásených 14 prác zo štyroch krajín vrátane Slovenska.
Z fotografických prác nakoniec porota vybrala 204 najlepších fotografií, z videí postúpilo 5 zástupcov zo všetkých zúčastnených krajín do užšieho výberu a z nich porota vybrala jedného víťaza.

Z víťazných fotografií porota udelila Grand Prix  pre najlepšiu fotografiu súťaže. Jej držiteľom je Róbert Tappert za fotografiu #06  zo série #ID.