Výstava: Jindřich Štreit – Radosti i strasti života

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy fotografií Radosti i strasti života českého dokumentárneho fotografa Jindřicha Štreita, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 27. júna 2019 so začiatkom o 18,00 hod. v Galérii Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave.

Vo vystavovanom dokumentárnom cykle sa Jindřich Štreit pokúsil zachytiť, ako sa postupne mení tradičná kultúra bývania a život rómskej komunity na pozadí aktivít Armády spásy v rómskych osadách na Slovensku. Táto organizácia, ktorej základná činnosť sa nesie od heslom: „Mydlo, polievka, spasenie“, prispieva ku kultivovaniu ľudí v duchovnej a náboženskej oblasti, ale zároveň podáva pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú, aj po stránke materiálnej.

Prof. Mgr. Jindřich Štreit je český fotograf, vysokoškolský pedagóg, kurátor a organizátor kultúrneho života. Vo svojej tvorbe sa zameriava na dokumentovanie života na dedine a obyvateľov českých dedín. Realizoval vyše 1 400 autorských výstav, je autorom viac než 30 publikácií, jeho diela sú zastúpené v najvýznamnejších zbierkach a bolo o ňom nakrútených niekoľko filmov. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave.

Výstava v Zichyho paláci v Bratislave potrvá do 15. augusta 2019.